FAQ - Rent Dream Car

Najczęściej zadawane pytania

Wyróżniamy trzy osobne kategorie wynajmu samochodów:

  • dla osób fizycznych, które muszą mieć ukończone 18 lat, posiadać ważne prawo jazdy od ponad roku oraz drugi dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport;
  • dla obcokrajowców z ważnym prawem jazdy, kartą debetową, którą zrealizuje jedną z transakcji: płatność za wynajem, blokadę depozytu albo preautoryzację. W przypadku obywateli spoza Europy, konieczne jest także posiadanie paszportu i międzynarodowego prawa jazdy;
  • dla firm, gdzie wymagane jest posiadanie kompletu dokumentów – zaświadczenie NIP, zaświadczenie REGON, zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej lub z Krajowego Rejestru Sądownictwa oraz ewentualne upoważnienie dla osoby podpisującej umowę lub odbierającej samochód.

Należy wypełnić nasz formularz rezerwacji, który znajduje się na stronie głównej, na podstronie każdego pojazdu lub klikając w zakładkę w menu rezerwacja. Wystarczy postępować następująco:

  • wybrać datę i godzinę odbioru oraz zwrotu samochodu;
  • wyszukać preferowaną klasę, markę i typ pojazdu;
  • zdecydować się na usługi dodatkowe;
  • wypełnić dane kontaktowe;
  • potwierdzić zgłoszenie rezerwacyjne;
  • po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji dokonać płatności na wskazane konto lub uiścić opłatę podczas odbioru pojazdu.

Potwierdzeniem rezerwacji jest otrzymanie maila zwrotnego na wskazany wcześnie adres e-mail podczas dokonywania rezerwacji przez formularz na stronie.

Jej wysokość jest uzależniona od klasy samochodu, a można znaleźć ją przy opisie każdego z naszych pojazdów. W przypadku Rent Dream Car kaucja może wynosić od 1 000 do 40 000 zł.

Nie jest potrzebna, ponieważ w zupełności wystarczy karta debetowa. Przy rezerwacji samochodu z minimalnym 3-dniowym wyprzedzeniem, można zapłacić za wynajem przelewem tradycyjnym. Karta płatnicza, czyli debetowa lub kredytowa, będzie potrzebna do zablokowania depozytu zwrotnego na czas wynajmu.

Pozwala na zablokowanie kwoty wynajmu samochodu na karcie płatniczej Wynajmującego albo może być uiszczona przelewem bankowym. Ostatecznie jest zwracana poprzez przelanie pieniędzy na konto Wynajmującego albo też odblokowanie karty płatniczej, o ile samochód został oddany w nienaruszonym stanie.

Tak. Nasze pojazdy posiadają limit kilometrów, gdzie za każdy dodatkowy dystans naliczana jest kwota w wysokości od 50 gr do 3 zł brutto. Wszystko zależy jednak od klasy wybranego samochodu.

Tak, aczkolwiek należy zgłosić to nam przed odbiorem samochodu. Również zgoda na opuszczenie kraju jest w naszym przypadku dodatkowo płatna.

Oczywiście, jednak należy skontaktować się z naszymi doradcami w celu uzyskania zgody, ponieważ ten pojazd może być już zarezerwowany w danym terminie.

Nie, dopóki nie otrzymamy upoważnienia dla dodatkowych kierowców. Podczas wynajmu lub najpóźniej w dniu odbioru, należy poinformować nas i przekazać dane kontaktowe odnośnie drugiego kierowcy. Warto zaznaczyć, że taka usługa jest również odpłatna.

Znajdź dostępność twojego pojazdu

Data / godzina odbioru

Pick-up Date/Time*

Data / godzina zwrotu

Drop Date/Time*

Jak poprawnie liczyć godziny najmu?

W celu weryfikacji najmującego - wypożyczenie pojazdu może być możliwe najwcześniej 12 godziny od momentu rezerwacji.

There is no selected car class in current office. Please choose another Class!